Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

НЕОФИЦИЈАЛНО: Курир со првични информации за 10% од обработените гласови: Силјановска со големо водство, Османи и Пендаровски во тесна битка за втората позиција

-Реклама-

КУРИР неофицијално дознава дека Гордана Силјановска Давкова има големо водство пред Стево Пендаровски, на 10% обработени гласови.

Реклама

Според нашите информации, од досега обработените гласачки места Силјановска Давкова има добиено 44,56% од гласовите на граѓаните, а Пендаровски 18,36%.

-Реклама-

Зад нив е Бујар Османи со освоени 14,8% од обработените гласачки ливчиња.

-Реклама-

Арбен Таравари освоил 9,44% од изброените гласови, а Димитриевски 6.95%.

Од овие изброени гласови, за Ванковска се изјасниле 3,82%, а за Јакимовски 0,69.

Неважечки се 2,09%.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

НЕОФИЦИЈАЛНО: Курир со првични информации за 10% од обработените гласови: Силјановска со големо водство, Османи и Пендаровски во тесна битка за втората позиција

-Реклама-

КУРИР неофицијално дознава дека Гордана Силјановска Давкова има големо водство пред Стево Пендаровски, на 10% обработени гласови.

Реклама

Според нашите информации, од досега обработените гласачки места Силјановска Давкова има добиено 44,56% од гласовите на граѓаните, а Пендаровски 18,36%.

Зад нив е Бујар Османи со освоени 14,8% од обработените гласачки ливчиња.

Арбен Таравари освоил 9,44% од изброените гласови, а Димитриевски 6.95%.

Од овие изброени гласови, за Ванковска се изјасниле 3,82%, а за Јакимовски 0,69.

Неважечки се 2,09%.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО