Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

ДИК: На 42,13% од обработените гласови Силјановска во голема предност, Османи на второто место, Пендаровски трет

-Реклама-

ДИК: На 42,13% од обработените гласови Силјановска во голема предност, Османи на второто место, Пендаровски трет

Реклама

На 42,13% од обработените гласови резултатите се следни:

-Реклама-

Гордана Сиљановска Давкова 128.521

-Реклама-

Стево Пендаровски 62.484

Бујар ОСмани 62.772

Арбен Таравари 45.932

Максим Димитриевски 27.013

Ванковска 15.085

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ДИК: На 42,13% од обработените гласови Силјановска во голема предност, Османи на второто место, Пендаровски трет

-Реклама-

ДИК: На 42,13% од обработените гласови Силјановска во голема предност, Османи на второто место, Пендаровски трет

Реклама

На 42,13% од обработените гласови резултатите се следни:

Гордана Сиљановска Давкова 128.521

Стево Пендаровски 62.484

Бујар ОСмани 62.772

Арбен Таравари 45.932

Максим Димитриевски 27.013

Ванковска 15.085

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО