Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

Teшка сообраќајна несреќа во MAKЕДОНИЈА: Eдно возило излета од патот, возачот на возилото се здобил со тешки повреди

-Реклама-

Teшка сообраќајна несреќа во MAKЕДОНИЈА:

Реклама

На 24.04.2024 во 18.14 часот во СВР Штип било пријавено дека:

-Реклама-

На регионалниот пат Радовиш-Штип патничко возило „фолксваген голф“ со швајцарски национални ознаки.

-Реклама-

Истото управувано од З.Д.(49) од с.Калуѓерица, радовишко, излетало надвор од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Клиничката болница Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Teшка сообраќајна несреќа во MAKЕДОНИЈА: Eдно возило излета од патот, возачот на возилото се здобил со тешки повреди

-Реклама-

Teшка сообраќајна несреќа во MAKЕДОНИЈА:

Реклама

На 24.04.2024 во 18.14 часот во СВР Штип било пријавено дека:

На регионалниот пат Радовиш-Штип патничко возило „фолксваген голф“ со швајцарски национални ознаки.

Истото управувано од З.Д.(49) од с.Калуѓерица, радовишко, излетало надвор од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Клиничката болница Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО