Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

НОВА ТРАГИЧНА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА: Во несреќата животот го загуби едно младо лице

-Реклама-

Вчера во 12.16 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека:

Реклама

На регионалниот пат Македонски Брод–Прилеп, кај село Новоселани, се случила сообраќајна несреќа.

-Реклама-

Таа била помеѓу патничко возило „бмв“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 20-годишниот М.М. од село Браилово-прилепско и товарно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 43-годишниот К.Т. од Скопје, извести МВР.

-Реклама-

„Во несреќата на местото на настанот починал М.М., а смрт била констатирана од лекар од Итна медицинска помош.

Со телесни повреди се здобил К.Т., констатирани во Градската општа болница Прилеп“, соопшти МВР.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од ОВР Прилеп.

ФОТО: ИЛУСТРАЦИЈА

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

НОВА ТРАГИЧНА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА: Во несреќата животот го загуби едно младо лице

-Реклама-

Вчера во 12.16 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека:

Реклама

На регионалниот пат Македонски Брод–Прилеп, кај село Новоселани, се случила сообраќајна несреќа.

Таа била помеѓу патничко возило „бмв“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 20-годишниот М.М. од село Браилово-прилепско и товарно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 43-годишниот К.Т. од Скопје, извести МВР.

„Во несреќата на местото на настанот починал М.М., а смрт била констатирана од лекар од Итна медицинска помош.

Со телесни повреди се здобил К.Т., констатирани во Градската општа болница Прилеп“, соопшти МВР.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од ОВР Прилеп.

ФОТО: ИЛУСТРАЦИЈА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО