Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

ФОТО: Пожар зад Универзална сала

-Реклама-

Пожар избувна предмалку во куќа на улицата „Костурски херои“, зад Универзалната сала.

Реклама

На терен се две противпожарни возила и две цистерни на противпожарната бригада и едно возило на Итната помош.

-Реклама-

Засега не е познато дали има повредени.

-Реклама-

Во тек е интервенција на екипите, а повеќе детали очекуваме наскоро.

Извор: kurir.mk

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ФОТО: Пожар зад Универзална сала

-Реклама-

Пожар избувна предмалку во куќа на улицата „Костурски херои“, зад Универзалната сала.

Реклама

На терен се две противпожарни возила и две цистерни на противпожарната бригада и едно возило на Итната помош.

Засега не е познато дали има повредени.

Во тек е интервенција на екипите, а повеќе детали очекуваме наскоро.

Извор: kurir.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО