Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

(ВИДЕО) Мицкоски со прогноза за 8 МАЈ за тоа колку гласови и пратеници ќе освои ВМРО ДПМНЕ на изборите

-Реклама-

Мицкоски даде нова прогноза за 8 мај за тоа колку гласови и пратеници ќе освои ВМРО ДПМНЕ на изборите.

Реклама

Во интервју за инстаграм платформата Мегафон, лидерот на ВМРО ДПМНЕ даде прогноза за тоа колку гласови ќе освои нивниот кандидат Гордана Силјановска Давкова на 8 Мај, но и колку пратеници ќе освои ВМРО ДПМНЕ.

-Реклама-

Претходно, пред првиот круг, во интервју за ТВ 21, Мицкоски најави дека Гордана Силјановска Давкова ќе победи со разлика од 100 до 150 илјади гласови, што се покажа точно.

-Реклама-

Погледнете ја новата прогноза на Мицкоски:

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) Мицкоски со прогноза за 8 МАЈ за тоа колку гласови и пратеници ќе освои ВМРО ДПМНЕ на изборите

-Реклама-

Мицкоски даде нова прогноза за 8 мај за тоа колку гласови и пратеници ќе освои ВМРО ДПМНЕ на изборите.

Реклама

Во интервју за инстаграм платформата Мегафон, лидерот на ВМРО ДПМНЕ даде прогноза за тоа колку гласови ќе освои нивниот кандидат Гордана Силјановска Давкова на 8 Мај, но и колку пратеници ќе освои ВМРО ДПМНЕ.

Претходно, пред првиот круг, во интервју за ТВ 21, Мицкоски најави дека Гордана Силјановска Давкова ќе победи со разлика од 100 до 150 илјади гласови, што се покажа точно.

Погледнете ја новата прогноза на Мицкоски:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО