Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

НЕВРЕМЕТО ДОАЃА ЗА ПРАЗНИЦИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Оваа е проноза за 1 Мај и Велигденските празници според Славчо Попоски

-Реклама-

Метео прогноза на Славчо Попоски:

Реклама

Почитувани, како што и претходно најавивме, од среда 1.05.2024, па во деновите потоа (вклучувајќи ги и Велигденските празници) поради влијание на циклон од западна Европа, кај на следува период на променливо облачно и нестабилно време со чести поројни врнежи од дожд, проследени со грмежи како и со засилен ветер.

-Реклама-

Локално не се исклучува можноста и за појава на локално невреме, проследено со силен ветер и со појава на град.

-Реклама-

Ваквото променливо време и со повремени врнежи од дожд, но и посвежо би се задржало и за Велигденските празници.

Што се однесува до температурите, тие за Првомајските празниви ќе се искачуваат во интервалот од 21 до 27-28 степени, а потоа, односно за Велигденските празници ќе бележат тенденција на пад и ќе бидат под просекот за почетокот на месец мај (што значи дека ќе биде поладно од вообичаеното).

Во Скопје и околината, како што и претходнбо наведовме, од среда па во деновите потоа следува нестабилно време со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

НЕВРЕМЕТО ДОАЃА ЗА ПРАЗНИЦИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Оваа е проноза за 1 Мај и Велигденските празници според Славчо Попоски

-Реклама-

Метео прогноза на Славчо Попоски:

Реклама

Почитувани, како што и претходно најавивме, од среда 1.05.2024, па во деновите потоа (вклучувајќи ги и Велигденските празници) поради влијание на циклон од западна Европа, кај на следува период на променливо облачно и нестабилно време со чести поројни врнежи од дожд, проследени со грмежи како и со засилен ветер.

Локално не се исклучува можноста и за појава на локално невреме, проследено со силен ветер и со појава на град.

Ваквото променливо време и со повремени врнежи од дожд, но и посвежо би се задржало и за Велигденските празници.

Што се однесува до температурите, тие за Првомајските празниви ќе се искачуваат во интервалот од 21 до 27-28 степени, а потоа, односно за Велигденските празници ќе бележат тенденција на пад и ќе бидат под просекот за почетокот на месец мај (што значи дека ќе биде поладно од вообичаеното).

Во Скопје и околината, како што и претходнбо наведовме, од среда па во деновите потоа следува нестабилно време со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО