Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА: Несреќата се случила помеѓу едно патничко возило и мопед

-Реклама-

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА:

Реклама

На 27.04.2024 во 15.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека:

-Реклама-

На ул.„Благоја Стефковски“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „бмв“, управувано од Б.А.(29) од Скопје и мопед „хамачи“, управуван од И.Б.(45) од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки.

-Реклама-

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мопедот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа на СВР Скопје.

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА: Несреќата се случила помеѓу едно патничко возило и мопед

-Реклама-

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА:

Реклама

На 27.04.2024 во 15.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека:

На ул.„Благоја Стефковски“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „бмв“, управувано од Б.А.(29) од Скопје и мопед „хамачи“, управуван од И.Б.(45) од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мопедот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа на СВР Скопје.

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО