Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

Почина таткото на Тоше Проески

-Реклама-

Почина Никола Проески, татко на легендарниот музичар Тоше. Замина денес, на Велики четврток, после долго боледување.

Реклама

Веста за неговото заминување денес на социјалните мрежи ја објави Дора, неговата ќерка, со зборовите:

-Реклама-

null

-Реклама-

-Светол патот, татко мој.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpermalink.php%3Fstory_fbid%3Dpfbid02TNQA66cstVNmA98wMqGNt6qCjNsQzciFdnVCD17B1RE6XfWdnSuhWKcLf6Vos2YQl%26id%3D100012367146253&show_text=true&width=500&is_preview=true

Родителите на Тоше, кој почина пред 16 години во сообраќајна несреќа во Хрватска, Доминика и Никола, живееа повлечен живот по смртта на нивниот син и не се појавуваа во јавност.

null

Семејството Проески се уште нема објавено детали за последното испраќање на таткото на легендарниот музичар и хуманист Тоше.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Почина таткото на Тоше Проески

-Реклама-

Почина Никола Проески, татко на легендарниот музичар Тоше. Замина денес, на Велики четврток, после долго боледување.

Реклама

Веста за неговото заминување денес на социјалните мрежи ја објави Дора, неговата ќерка, со зборовите:

null

-Светол патот, татко мој.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpermalink.php%3Fstory_fbid%3Dpfbid02TNQA66cstVNmA98wMqGNt6qCjNsQzciFdnVCD17B1RE6XfWdnSuhWKcLf6Vos2YQl%26id%3D100012367146253&show_text=true&width=500&is_preview=true

Родителите на Тоше, кој почина пред 16 години во сообраќајна несреќа во Хрватска, Доминика и Никола, живееа повлечен живот по смртта на нивниот син и не се појавуваа во јавност.

null

Семејството Проески се уште нема објавено детали за последното испраќање на таткото на легендарниот музичар и хуманист Тоше.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО