Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

ТАЖНА ВЕСТ ЗА ВЕЛИГДЕН: Teшка сообраќајна несреќа денеска во која едно младо лице го загуби животот, неколку повредени

-Реклама-

Скопјанец загина, а неговата сопруга и двете малолетни деца на возраст од 8 и 13 години се повредени откако со возило излетале од експресниот пат Штип -Кочани.

Реклама

Несреќата информира МВР, се случила доцна синоќа околу 02:45 часот во близина на с.Крупиште.

-Реклама-

Со возилото управувала С.М.(34) од Скопје, кое излетало надвор од коловозот.

-Реклама-

-По несреќата, возачот и сопатниците И.М.(39) од Скопје и двајца малолетници биле пренесени во Клиничка болница Штип, каде што кај И.М. била констатирана смрт, додека кај возачот и малолетниците биле констатирани телесни повреди, информира МВР.

Увид на местото извршиле јавен обвинител и увидна екипа од СВР Штип.

На овој експресен пат од почетокот на годината досега во три тешки сообраќајки, животите ги загубија пет лица.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ТАЖНА ВЕСТ ЗА ВЕЛИГДЕН: Teшка сообраќајна несреќа денеска во која едно младо лице го загуби животот, неколку повредени

-Реклама-

Скопјанец загина, а неговата сопруга и двете малолетни деца на возраст од 8 и 13 години се повредени откако со возило излетале од експресниот пат Штип -Кочани.

Реклама

Несреќата информира МВР, се случила доцна синоќа околу 02:45 часот во близина на с.Крупиште.

Со возилото управувала С.М.(34) од Скопје, кое излетало надвор од коловозот.

-По несреќата, возачот и сопатниците И.М.(39) од Скопје и двајца малолетници биле пренесени во Клиничка болница Штип, каде што кај И.М. била констатирана смрт, додека кај возачот и малолетниците биле констатирани телесни повреди, информира МВР.

Увид на местото извршиле јавен обвинител и увидна екипа од СВР Штип.

На овој експресен пат од почетокот на годината досега во три тешки сообраќајки, животите ги загубија пет лица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО