Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

(ВИДЕО) Едното возило преполовено на пола, другото смачкано, тешка несреќа во Македонија

-Реклама-

Тешка сообраќајка незгода во која учествуваа две возила се случи утрово во непосредна близина на мостот „Влајко“ во скопската населба Влае.

Реклама

Целосно е затворен булеварот „Партизански одреди“ во правец од Ѓорче кон Центар, а сообраќајот се пренасочува по околните улици.

-Реклама-

Очевидци на настанот сведочат за страшна слика на местото на несреќата. Од јачината на ударот, автомобилот е преполовен и свртен во спротивен правец.

-Реклама-

Како што пренесува Телма:

  • „Денеска (07.05.2024) во 02.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од бул.„Партизански одреди“ и ул.„Ангел Динев“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „шевролет“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Е.С.(32) од Скопје и патничко возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.А.(27) од с.Сарај, скопско. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Е.С., констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“.
  • Возачот Б.А. се здобил со телесни повреди констатирани во Градска општа болница „8 Септември“, додека неговиот сопатник И.А.(32) од сЉубин, скопско, исто така, се здобил со телесни повреди констатирани во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“. За настанот бил известен јавен обвинител, а увид извршила увидна екипа од СВР Скопје“, соопшти МВР.

Погледнете го видеото на Телма и прочитајте ја целата сторија на нивната веб страна telma.com.mk

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) Едното возило преполовено на пола, другото смачкано, тешка несреќа во Македонија

-Реклама-

Тешка сообраќајка незгода во која учествуваа две возила се случи утрово во непосредна близина на мостот „Влајко“ во скопската населба Влае.

Реклама

Целосно е затворен булеварот „Партизански одреди“ во правец од Ѓорче кон Центар, а сообраќајот се пренасочува по околните улици.

Очевидци на настанот сведочат за страшна слика на местото на несреќата. Од јачината на ударот, автомобилот е преполовен и свртен во спротивен правец.

Како што пренесува Телма:

  • „Денеска (07.05.2024) во 02.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од бул.„Партизански одреди“ и ул.„Ангел Динев“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „шевролет“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Е.С.(32) од Скопје и патничко возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.А.(27) од с.Сарај, скопско. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Е.С., констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“.
  • Возачот Б.А. се здобил со телесни повреди констатирани во Градска општа болница „8 Септември“, додека неговиот сопатник И.А.(32) од сЉубин, скопско, исто така, се здобил со телесни повреди констатирани во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“. За настанот бил известен јавен обвинител, а увид извршила увидна екипа од СВР Скопје“, соопшти МВР.

Погледнете го видеото на Телма и прочитајте ја целата сторија на нивната веб страна telma.com.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО