Sunday, May 19, 2024
17.8 C
Skopje

(ВИДЕО) СТРАШНО НЕВРЕМЕ ВО ОВОЈ ДЕЛ НА МАКЕДОНИЈА: Град со големина на орев паѓаше и побеле се во Гевгелија – oбјави Попоски

-Реклама-

(ВИДЕО) СТРАШНО НЕВРЕМЕ ВО ОВОЈ ДЕЛ НА МАКЕДОНИЈА:

Реклама

Славчо Попоски објави видео од невреме кое го зафати Гевгелија.

-Реклама-

Страшно невреме во овој момент во Гевгелија – Паѓа град со големина на орев.

-Реклама-

И во текот на утрешниот ден не очекува променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Во јужните делови врнежите ќе бидат пообилни, локално проследени со грмежи и засилен ветер. Во сабота ќе има преодно стабилизирање на времето, а потоа во следните денови во попладневните часови ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Дневната температура ќе биде во пораст.

Времето денеска ќе биде променливо облачно, на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено попладне кога локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења, засилен ветер и изолирана појава на град. Максималната температура ќе биде во интервал од 16 до 25 степени. – напиша Попоски.

Заследете ја мојата официјална фан фејсбук страница Славчо Попоски – МЕТЕО Прогнозер и мојот официјален инстаграм профил https://www.instagram.com/slavchopoposki…

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) СТРАШНО НЕВРЕМЕ ВО ОВОЈ ДЕЛ НА МАКЕДОНИЈА: Град со големина на орев паѓаше и побеле се во Гевгелија – oбјави Попоски

-Реклама-

(ВИДЕО) СТРАШНО НЕВРЕМЕ ВО ОВОЈ ДЕЛ НА МАКЕДОНИЈА:

Реклама

Славчо Попоски објави видео од невреме кое го зафати Гевгелија.

Страшно невреме во овој момент во Гевгелија – Паѓа град со големина на орев.

И во текот на утрешниот ден не очекува променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Во јужните делови врнежите ќе бидат пообилни, локално проследени со грмежи и засилен ветер. Во сабота ќе има преодно стабилизирање на времето, а потоа во следните денови во попладневните часови ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Дневната температура ќе биде во пораст.

Времето денеска ќе биде променливо облачно, на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено попладне кога локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења, засилен ветер и изолирана појава на град. Максималната температура ќе биде во интервал од 16 до 25 степени. – напиша Попоски.

Заследете ја мојата официјална фан фејсбук страница Славчо Попоски – МЕТЕО Прогнозер и мојот официјален инстаграм профил https://www.instagram.com/slavchopoposki…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО