Wednesday, May 22, 2024
14.8 C
Skopje

НОВА СТРАШНА ТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА ПРЕД МАЛКУ: 64 годишен маж и неговата сопруга пронајдени убиени, двојно убиство во Скопје

-Реклама-

Убиство се случи денеска во скопско Стајковци. На скалите и на терасата од семејна куќа биле пронајдени В.К. (64) и неговата сопруга С.К. (57) со повреди на главите.

Реклама

На лице место лекар констатирал смрт кај С.К., додека В.К. починал во скопскиот Клинички центар.

-Реклама-

Настанот бил пријавен во СВР Скопје во 12.30 часот. Полицијата во 14 часот го пронашла братот Љ.К. (67), брат на В.К, кој имал убодна рана на телото и за кого постои сомневање дека го извршил убиството на братот и снаата.

-Реклама-

Љ.К. било лице со нарушено здравје. Љ.К. е пренесен во болница заради пружање на медицинска помош.

Полицијата и обвинителството преземаат мерки за расветлување на случајот.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

НОВА СТРАШНА ТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА ПРЕД МАЛКУ: 64 годишен маж и неговата сопруга пронајдени убиени, двојно убиство во Скопје

-Реклама-

Убиство се случи денеска во скопско Стајковци. На скалите и на терасата од семејна куќа биле пронајдени В.К. (64) и неговата сопруга С.К. (57) со повреди на главите.

Реклама

На лице место лекар констатирал смрт кај С.К., додека В.К. починал во скопскиот Клинички центар.

Настанот бил пријавен во СВР Скопје во 12.30 часот. Полицијата во 14 часот го пронашла братот Љ.К. (67), брат на В.К, кој имал убодна рана на телото и за кого постои сомневање дека го извршил убиството на братот и снаата.

Љ.К. било лице со нарушено здравје. Љ.К. е пренесен во болница заради пружање на медицинска помош.

Полицијата и обвинителството преземаат мерки за расветлување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО