Tuesday, June 25, 2024
28.8 C
Skopje

Познат идентитетот на пејачот кој беше убиен во Скопје, имаше само 29 години

-Реклама-

29-годишниот Амар Исмани од Скопје популарен пејач е жртвата по синоќешното пукање на Пластичарска улица, дознава ТВ21.

Реклама

Првично избувнала тепачка меѓу неколкумина млади луѓе, а потоа дошло до пукање.

-Реклама-

Амар Исмани беше пејач со многу популарни видеа, поставени на видео-платформата јутуб.

-Реклама-

Инцидентот започнал со расправии, па прераснал во физичка пресметка со употреба на огнено оружје. Вкупно три лица биле хоспирализирани.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Познат идентитетот на пејачот кој беше убиен во Скопје, имаше само 29 години

-Реклама-

29-годишниот Амар Исмани од Скопје популарен пејач е жртвата по синоќешното пукање на Пластичарска улица, дознава ТВ21.

Реклама

Првично избувнала тепачка меѓу неколкумина млади луѓе, а потоа дошло до пукање.

Амар Исмани беше пејач со многу популарни видеа, поставени на видео-платформата јутуб.

Инцидентот започнал со расправии, па прераснал во физичка пресметка со употреба на огнено оружје. Вкупно три лица биле хоспирализирани.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО