Tuesday, June 25, 2024
28.8 C
Skopje

НОВА СТРАШНА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА: Две лица го загубија животот

-Реклама-

НОВА СТРАШНА НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА:

Реклама

Две лица загинаа вчера во сообраќајна несреќа.

-Реклама-

Според информациите од МВР, се работи за 75-годишниот Ж.Ј. и неговата сопатничка С.Ј. (76) – двајцата од селото Марино.

-Реклама-

Нивниот автомобил, излетал од патот кај местото викано „Ракле“ и паднал во Крива река.

Од здобиените повреди на местото на несреќата починале и возачот и сопатничката, велат од МВР.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на јавен обвинител телата на починатите биле предадени на обдукција.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

НОВА СТРАШНА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА: Две лица го загубија животот

-Реклама-

НОВА СТРАШНА НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА:

Реклама

Две лица загинаа вчера во сообраќајна несреќа.

Според информациите од МВР, се работи за 75-годишниот Ж.Ј. и неговата сопатничка С.Ј. (76) – двајцата од селото Марино.

Нивниот автомобил, излетал од патот кај местото викано „Ракле“ и паднал во Крива река.

Од здобиените повреди на местото на несреќата починале и возачот и сопатничката, велат од МВР.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на јавен обвинител телата на починатите биле предадени на обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО