Tuesday, June 25, 2024
28.8 C
Skopje

СТРАШНА ВЕСТ ВО МАКЕДОНИЈА: Момчиња силувале малолетничка и ја снимале, па потоа ја уценувале

-Реклама-

Момчиња од неготинско се снимале додека силувале малолетничка, а потоа ја уценувале со видео материјалот.

Реклама

Деветнаесетгодишник ја уценувал со видео материјалот, а случајот е пријавен во полиција.

-Реклама-

Портпаролката на СВР Велес, Биљана Ѓаковска информираше дека синоќа во 21:00 часот во ОВР Неготино, 41-годишна жена од неготинско село пријавила дека на почетокот на мај во Неготино, двајца малолетници извршиле обљуба врз нејзината малолетна внука.

-Реклама-

Чинот го снимал трет малолетник од Неготино, по што К.П.(19) од неготинско ја уценувал со снимениот видео материјал.

„Во 23:30 часот, К.П. бил лишен од слобода и од него бил одземен мобилен телефон. Мобилни телефони биле одземени и од тројцата малолетници, а по целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава“, соопшти Ѓаковска.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

СТРАШНА ВЕСТ ВО МАКЕДОНИЈА: Момчиња силувале малолетничка и ја снимале, па потоа ја уценувале

-Реклама-

Момчиња од неготинско се снимале додека силувале малолетничка, а потоа ја уценувале со видео материјалот.

Реклама

Деветнаесетгодишник ја уценувал со видео материјалот, а случајот е пријавен во полиција.

Портпаролката на СВР Велес, Биљана Ѓаковска информираше дека синоќа во 21:00 часот во ОВР Неготино, 41-годишна жена од неготинско село пријавила дека на почетокот на мај во Неготино, двајца малолетници извршиле обљуба врз нејзината малолетна внука.

Чинот го снимал трет малолетник од Неготино, по што К.П.(19) од неготинско ја уценувал со снимениот видео материјал.

„Во 23:30 часот, К.П. бил лишен од слобода и од него бил одземен мобилен телефон. Мобилни телефони биле одземени и од тројцата малолетници, а по целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава“, соопшти Ѓаковска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО