Tuesday, June 25, 2024
28.8 C
Skopje

Возач прегази дете во Скопје и избега

-Реклама-

Тешко е повредена малолетничка прегазена на една скопска улица. Возачот избегал од местото на несреќата.

Реклама

– На 29.05.2024 во 20.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Серава“ во Скопје, велосипедист удрил во пешак-малолетничка, по што го напуштил местото.

-Реклама-

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила малолетничката, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, стои во денешниот полициски билтен.

-Реклама-

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Возач прегази дете во Скопје и избега

-Реклама-

Тешко е повредена малолетничка прегазена на една скопска улица. Возачот избегал од местото на несреќата.

Реклама

– На 29.05.2024 во 20.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Серава“ во Скопје, велосипедист удрил во пешак-малолетничка, по што го напуштил местото.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила малолетничката, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, стои во денешниот полициски билтен.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО