Tuesday, June 25, 2024
28.8 C
Skopje

(ВИДЕО) СТРАШНО НЕВРЕМЕ ГО ЗАФАТИ ОВОЈ ДЕЛ: Водата со кал тече и носи се пред себе, градот парализиран – страшно невреме во Србија

-Реклама-

СТРАШНО НЕВРЕМЕ ГО ЗАФАТИ ОВОЈ ДЕЛ:

Реклама

Водата тече и носи се пред себе, градот парализиран – страшно невреме во Србија

-Реклама-

Големо количество дожд наврна во селото кај Смедеревска Паланка, Јагодина, но и Крагуевац.

-Реклама-

Имено, мештаните ја снимија снимката од поплавите кои настанаа за многу кратко време, кога на ова подрачје наврнаа огромно количество врнежи кои беа пропратени со силен дожд и грмежи.

На страницата на Инстаграм „192_rs“ објавено е видео од Крагуевац на кое може да се види како постојано врне дожд.

Додека силниот ветер го трга настрана, а градот е парализиран.

По улицата тече река од кал и дожд.

Силно невреме беше најавено претходно денеска во речиси сите делови на Србија, а на места ситуацијата е многу критична.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) СТРАШНО НЕВРЕМЕ ГО ЗАФАТИ ОВОЈ ДЕЛ: Водата со кал тече и носи се пред себе, градот парализиран – страшно невреме во Србија

-Реклама-

СТРАШНО НЕВРЕМЕ ГО ЗАФАТИ ОВОЈ ДЕЛ:

Реклама

Водата тече и носи се пред себе, градот парализиран – страшно невреме во Србија

Големо количество дожд наврна во селото кај Смедеревска Паланка, Јагодина, но и Крагуевац.

Имено, мештаните ја снимија снимката од поплавите кои настанаа за многу кратко време, кога на ова подрачје наврнаа огромно количество врнежи кои беа пропратени со силен дожд и грмежи.

На страницата на Инстаграм „192_rs“ објавено е видео од Крагуевац на кое може да се види како постојано врне дожд.

Додека силниот ветер го трга настрана, а градот е парализиран.

По улицата тече река од кал и дожд.

Силно невреме беше најавено претходно денеска во речиси сите делови на Србија, а на места ситуацијата е многу критична.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО