Tuesday, June 25, 2024
28.8 C
Skopje

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА: Едно возило излетало од патот

-Реклама-

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА:

Реклама

„Вчера во 23.40 часот во СВР Тетово било пријавено дека на автопатот Гостивар-Тетово.

-Реклама-

Kај клучка Камењане, патничко возило „хјундаи генезис“ со скопски регистарски ознаки, управувано од У.Р.(34) од Скопје, излетало од патот.

-Реклама-

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Клиничка болница Тетово“, информираат од МВР.

Увид на местото извршила екипа од СВР Тетово.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА: Едно возило излетало од патот

-Реклама-

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА:

Реклама

„Вчера во 23.40 часот во СВР Тетово било пријавено дека на автопатот Гостивар-Тетово.

Kај клучка Камењане, патничко возило „хјундаи генезис“ со скопски регистарски ознаки, управувано од У.Р.(34) од Скопје, излетало од патот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Клиничка болница Тетово“, информираат од МВР.

Увид на местото извршила екипа од СВР Тетово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО