Tuesday, June 25, 2024
28.8 C
Skopje

УЖАС ВО МАКЕДОНИЈА: Младо лице загина од удар на гром

-Реклама-

УЖАС ВО МАКЕДОНИЈА:

Реклама

20-годишно момче од село Коџалија од Радовиш загина синоќа откако го удри гром, додека друго лице кое било со него преживеало, но се здобило со повреди.

-Реклама-

„Околу 20:00 часот во Полициската станица во Радовиш, пријавено е дека во 19:30 часот на ливада на местото викано „Водовод“ во Радовиш,

-Реклама-

од удар на гром починал Р.М. (20), додека со повреди се здобил З.М. (23), двајцата од Коксалева“. објави МВР.

Од страна на лекар од Итната медицинска помош од Радовиш е констатирана смрт, додека другото лице е пренесено во клинички комплекс „Мајка Тереза“.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

УЖАС ВО МАКЕДОНИЈА: Младо лице загина од удар на гром

-Реклама-

УЖАС ВО МАКЕДОНИЈА:

Реклама

20-годишно момче од село Коџалија од Радовиш загина синоќа откако го удри гром, додека друго лице кое било со него преживеало, но се здобило со повреди.

„Околу 20:00 часот во Полициската станица во Радовиш, пријавено е дека во 19:30 часот на ливада на местото викано „Водовод“ во Радовиш,

од удар на гром починал Р.М. (20), додека со повреди се здобил З.М. (23), двајцата од Коксалева“. објави МВР.

Од страна на лекар од Итната медицинска помош од Радовиш е констатирана смрт, додека другото лице е пренесено во клинички комплекс „Мајка Тереза“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО