Tuesday, June 25, 2024
28.8 C
Skopje

НОВА ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Едно лице го загуби животот во сообраќајна несреќа, се превртел со возилото

-Реклама-

НОВА ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА:

Реклама

На 31.05.2024 во 14.42 часот во СВР Битола било пријавено дека:

-Реклама-

На земјен пат во атар на с.Кременица, битолско, Ж.Р.(63) од с.Средно Егри, битолско, управувајќи патничко возило „форд“ со битолски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот.

-Реклама-

Од здобиените повреди возачот починал на местото на несреќата, а смрт била констатирана од лекар од Итната медицинска помош.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Битола.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

НОВА ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Едно лице го загуби животот во сообраќајна несреќа, се превртел со возилото

-Реклама-

НОВА ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА:

Реклама

На 31.05.2024 во 14.42 часот во СВР Битола било пријавено дека:

На земјен пат во атар на с.Кременица, битолско, Ж.Р.(63) од с.Средно Егри, битолско, управувајќи патничко возило „форд“ со битолски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот.

Од здобиените повреди возачот починал на местото на несреќата, а смрт била констатирана од лекар од Итната медицинска помош.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Битола.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО