Tuesday, June 25, 2024
28.8 C
Skopje

(ВИДЕО) ПОРТОКАЛОВО МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ – Снимка од страшното НЕВРЕМЕ како од филм кое го зафати делот на Хрватска

-Реклама-

Портокалово метео предупредување е издадено за речиси цела Хрватска.

Реклама

Предупредувањето е на сила поради невреме со грмотевици придружени со пороен дожд и силен ветер, што може да предизвика поројни поплави, пренесува Индекс.

-Реклама-

Во текот на денот невремето зафати поголем дел од Хрватска.

-Реклама-

Најлошо беше на Крк каде наврна рекордна количина дожд.

Фејсбук страницата Неверин објави видео од облак што е создаден во Леденик кај Нашице.

„Како торнадо е“, „Како од филмот The Day After Tomorrow“, коментираат граѓаните под објавата.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) ПОРТОКАЛОВО МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ – Снимка од страшното НЕВРЕМЕ како од филм кое го зафати делот на Хрватска

-Реклама-

Портокалово метео предупредување е издадено за речиси цела Хрватска.

Реклама

Предупредувањето е на сила поради невреме со грмотевици придружени со пороен дожд и силен ветер, што може да предизвика поројни поплави, пренесува Индекс.

Во текот на денот невремето зафати поголем дел од Хрватска.

Најлошо беше на Крк каде наврна рекордна количина дожд.

Фејсбук страницата Неверин објави видео од облак што е создаден во Леденик кај Нашице.

„Како торнадо е“, „Како од филмот The Day After Tomorrow“, коментираат граѓаните под објавата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО