Tuesday, June 25, 2024
28.8 C
Skopje

Тешко повреден еден затвореник во Македонија – избила тепачка помеѓу две групи затвореници

-Реклама-

На 01.06.2024 во 18.47 часот СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Затвор Идризово било пријавено дека:

Реклама

во затворениот дел на установата бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка помеѓу две групи на затвореници,

-Реклама-

во која осуденикот Х.Ф.(29) од с.Студеничани, скопско, се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје.

-Реклама-

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопштува Министерството за внатрешни работи.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Тешко повреден еден затвореник во Македонија – избила тепачка помеѓу две групи затвореници

-Реклама-

На 01.06.2024 во 18.47 часот СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Затвор Идризово било пријавено дека:

Реклама

во затворениот дел на установата бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка помеѓу две групи на затвореници,

во која осуденикот Х.Ф.(29) од с.Студеничани, скопско, се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопштува Министерството за внатрешни работи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО