Tuesday, June 25, 2024
28.8 C
Skopje

Ѓоковиќ се повлече од Ролан Гарос

-Реклама-

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се повлече од Ролан Гарос поради повреда на коленото, соопштија денеска организаторите на турнирот.

Реклама

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се повлече од Ролан Гарос поради повреда на коленото, соопштија денеска организаторите на турнирот.

-Реклама-

Српскиот тенисер вчера во осминафиналето го совлада Аргентинецот Франциско Серудола со 6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 6:3.

-Реклама-

На тој натпревар Ѓоковиќ почувствува болка во пределот на десното колено.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Ѓоковиќ се повлече од Ролан Гарос

-Реклама-

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се повлече од Ролан Гарос поради повреда на коленото, соопштија денеска организаторите на турнирот.

Реклама

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се повлече од Ролан Гарос поради повреда на коленото, соопштија денеска организаторите на турнирот.

Српскиот тенисер вчера во осминафиналето го совлада Аргентинецот Франциско Серудола со 6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 6:3.

На тој натпревар Ѓоковиќ почувствува болка во пределот на десното колено.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО