Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

(ВИДЕО) ВОНРЕДНА ВЕСТ ВО МАКЕДОНИЈА: Невремето носи се пред себе, се бара да се исклучи струјата во Тетово

-Реклама-

Попладнево, Тетово беше погодено од невреме со силен дожд и град. Поплавени се повеќе подрумски простории каде интервенираат пожарникарите.

Реклама

– Командирот на ТППЕ Тетово бара да биде исклучена струјата во цело Тетово бидејки според него ризикот од струен удар по граѓаните и пожарникарите е многу висок поради тоа што се поплавени подрумските простории на повеќе куќи и објекти , соопшти ЦУК.

-Реклама-

Во неколку наврати интервенирале во извлекување на луѓе и поплавени возила.

-Реклама-

На 112 стигнаа неколку пријави од граѓани за поплавени подруми. Во моментов се воспоставува контакт со ЕВН.

Дел од граѓаните веќе објавуваат видеа од невремето кое го зафатило полошкиот регион.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) ВОНРЕДНА ВЕСТ ВО МАКЕДОНИЈА: Невремето носи се пред себе, се бара да се исклучи струјата во Тетово

-Реклама-

Попладнево, Тетово беше погодено од невреме со силен дожд и град. Поплавени се повеќе подрумски простории каде интервенираат пожарникарите.

Реклама

– Командирот на ТППЕ Тетово бара да биде исклучена струјата во цело Тетово бидејки според него ризикот од струен удар по граѓаните и пожарникарите е многу висок поради тоа што се поплавени подрумските простории на повеќе куќи и објекти , соопшти ЦУК.

Во неколку наврати интервенирале во извлекување на луѓе и поплавени возила.

На 112 стигнаа неколку пријави од граѓани за поплавени подруми. Во моментов се воспоставува контакт со ЕВН.

Дел од граѓаните веќе објавуваат видеа од невремето кое го зафатило полошкиот регион.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО