Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

(ВИДЕО) Невреме во Скопје: Река низ улиците, водата носи се пред себе – ова се последните детали

-Реклама-

(ВИДЕО) Невреме во Скопје: Река низ улиците, водата носи се пред себе – ова се последните детали

Реклама

Од УХМР информираат дека поголема нестабилност се преместува преку западниот дел на Скопје и слабо се движи кон север до североисток.

-Реклама-

Од оваа нестабилност на поширок простор има засилен ветер понекаде пороен дожд, грмежи и појава на град.

-Реклама-

Видео објави порталот еМагазин кој го добиле од читател. Според нив видеото е во близина на Бит Пазар.

Како што се гледа на видеото една улица е претворена во река и носи се пред себе.

Погледнете:

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) Невреме во Скопје: Река низ улиците, водата носи се пред себе – ова се последните детали

-Реклама-

(ВИДЕО) Невреме во Скопје: Река низ улиците, водата носи се пред себе – ова се последните детали

Реклама

Од УХМР информираат дека поголема нестабилност се преместува преку западниот дел на Скопје и слабо се движи кон север до североисток.

Од оваа нестабилност на поширок простор има засилен ветер понекаде пороен дожд, грмежи и појава на град.

Видео објави порталот еМагазин кој го добиле од читател. Според нив видеото е во близина на Бит Пазар.

Како што се гледа на видеото една улица е претворена во река и носи се пред себе.

Погледнете:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО