Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

ВОНРЕДНА ВЕСТ ВО МАКЕДОНИЈА: Заглавено семејство на ова место во Македонија информираат од ЦУК

-Реклама-

Во поплавена куќа во општина Јегуновце во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи.

Реклама

null

-Реклама-

Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

-Реклама-

По повеќе од еден час насилно невреме во Тетово, дождот конечно престана, оставајќи зад себе големи последици.

Тетовци, со помош на екипите од Противпожарната единица, започнаа со чистење на подрумите, гаражите и влезовите на куќите од надојдената вода.

Најмногу штети се регистрирани на неколку критични точки во градот, вклучувајќи ги и населбата спроти касарната, куќите во близина на текстилното училиште и подвозникот кон Скопје.

Со оглед на тоа дека ова не е прв пат Тетово да се соочи со вакви настани, штетите од поплавите повторно се значителни.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ВОНРЕДНА ВЕСТ ВО МАКЕДОНИЈА: Заглавено семејство на ова место во Македонија информираат од ЦУК

-Реклама-

Во поплавена куќа во општина Јегуновце во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи.

Реклама

null

Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

По повеќе од еден час насилно невреме во Тетово, дождот конечно престана, оставајќи зад себе големи последици.

Тетовци, со помош на екипите од Противпожарната единица, започнаа со чистење на подрумите, гаражите и влезовите на куќите од надојдената вода.

Најмногу штети се регистрирани на неколку критични точки во градот, вклучувајќи ги и населбата спроти касарната, куќите во близина на текстилното училиште и подвозникот кон Скопје.

Со оглед на тоа дека ова не е прв пат Тетово да се соочи со вакви настани, штетите од поплавите повторно се значителни.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО