Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

(ФОТО) Силно невреме ја зафати и општина Аеродром, паднати дрвја и поплавени улици – Дејан Митески на терен заедно со екипите на општината и МВР

-Реклама-

Силното невреме кое попладнево го зафати Скопје предизвика значителна материјална штета во Општина Аеродром.

Реклама

Поројниот дожд доведе до пад на неколку дрвја, искршени гранки и поплавени улици.

-Реклама-

Екипи на Општината, во соработка со МВР, веднаш излегоа на терен и започнаа со расчистување на последиците од невремето.

-Реклама-

Претседателот на Општина Аеродром, Дејан Митески, исто така е излезен на терен и заедно со екипите работи на брзо решавање на проблемите.

Граѓаните се повикуваат доколку забележат дополнителни оштетувања, да ги пријават на телефонските броеви 072/270 886 или на 112.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ФОТО) Силно невреме ја зафати и општина Аеродром, паднати дрвја и поплавени улици – Дејан Митески на терен заедно со екипите на општината и МВР

-Реклама-

Силното невреме кое попладнево го зафати Скопје предизвика значителна материјална штета во Општина Аеродром.

Реклама

Поројниот дожд доведе до пад на неколку дрвја, искршени гранки и поплавени улици.

Екипи на Општината, во соработка со МВР, веднаш излегоа на терен и започнаа со расчистување на последиците од невремето.

Претседателот на Општина Аеродром, Дејан Митески, исто така е излезен на терен и заедно со екипите работи на брзо решавање на проблемите.

Граѓаните се повикуваат доколку забележат дополнителни оштетувања, да ги пријават на телефонските броеви 072/270 886 или на 112.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО