Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

(ФОТО) ГУЖВИ НА ОВИЕ ПАТНИ ПРАВЦИ ВО МАКЕДОНИЈA: Се чека и до 30 минути, колона возила во моментов на ГП Табановце

-Реклама-

На ГП Табановце се бележи зголемена фреквенција на возила, a времето на чекање за влез во земјава е од 15 до 30 минути.

Реклама

На останатите гранични премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, соопшти АМСМ.

-Реклама-

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

-Реклама-

Поради вршење на градежни активности за реконструкција и проширување на регионален пат Р1109 делница Понов мост – влез во Богданци, од денеска е воведен времен режим на сообраќај.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони.

Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

https://kurir.mk/wp-content/uploads/2023/11/granica-tabanovce-960×432.jpg

ФОТО: КУРИР

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ФОТО) ГУЖВИ НА ОВИЕ ПАТНИ ПРАВЦИ ВО МАКЕДОНИЈA: Се чека и до 30 минути, колона возила во моментов на ГП Табановце

-Реклама-

На ГП Табановце се бележи зголемена фреквенција на возила, a времето на чекање за влез во земјава е од 15 до 30 минути.

Реклама

На останатите гранични премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, соопшти АМСМ.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Поради вршење на градежни активности за реконструкција и проширување на регионален пат Р1109 делница Понов мост – влез во Богданци, од денеска е воведен времен режим на сообраќај.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони.

Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

https://kurir.mk/wp-content/uploads/2023/11/granica-tabanovce-960×432.jpg

ФОТО: КУРИР

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО