Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

ТАЖНАТА ВЕСТ БРЗО СЕ ПРОШИРИ: НОВА ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА – За време на транспорт со брза помош почина 8 месечно бебе

-Реклама-

Осуммесечно бебе починало за време на транспорт со брза помош од прилепската болница за Скопје.

Реклама

Тоа вчера попладнето било донесено во прилепската болница во многу тешка состојба од страна на неговата мајка.

-Реклама-

Педијатарот веднаш одлучил да го испрати во Скопје зашто станувало збор за бебе кое на 8 месечна возраст тежело само 3 килограми.

-Реклама-

Тоа не го издржало транспортот и починало на пат за Скопје.

Бебето немало извод од родените и затоа случајот е пријавен во полиција. Ќе биде извршена обдукција.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ТАЖНАТА ВЕСТ БРЗО СЕ ПРОШИРИ: НОВА ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА – За време на транспорт со брза помош почина 8 месечно бебе

-Реклама-

Осуммесечно бебе починало за време на транспорт со брза помош од прилепската болница за Скопје.

Реклама

Тоа вчера попладнето било донесено во прилепската болница во многу тешка состојба од страна на неговата мајка.

Педијатарот веднаш одлучил да го испрати во Скопје зашто станувало збор за бебе кое на 8 месечна возраст тежело само 3 килограми.

Тоа не го издржало транспортот и починало на пат за Скопје.

Бебето немало извод од родените и затоа случајот е пријавен во полиција. Ќе биде извршена обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО