Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

МАКЕДОНИЈА I ВАЖНО СООПШТЕНИЕ ЗА ГРАЃАНИТЕ: Поради најавите за град и нестабилно време апелираат да не се паркира под високи дрвја

-Реклама-

МАКЕДОНИЈА I ВАЖНО СООПШТЕНИЕ ЗА ГРАЃАНИТЕ:

Реклама

JП Паркови и Зеленилo со важен апел до граѓаните на фејсбук.

-Реклама-

Поради најавите за променливо облачно и нестабилно време со грмежи, ветер и појава на град, апелираме до сите граѓани да не ги паркираат возилата под високите дрвја за да се избегнат несакани штети.

-Реклама-

Денес нашите теренски екипи сѐ уште интензивно работат на расчистување на паднатите гранки и дрвја од невремето кое завчера го зафати Скопје.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

МАКЕДОНИЈА I ВАЖНО СООПШТЕНИЕ ЗА ГРАЃАНИТЕ: Поради најавите за град и нестабилно време апелираат да не се паркира под високи дрвја

-Реклама-

МАКЕДОНИЈА I ВАЖНО СООПШТЕНИЕ ЗА ГРАЃАНИТЕ:

Реклама

JП Паркови и Зеленилo со важен апел до граѓаните на фејсбук.

Поради најавите за променливо облачно и нестабилно време со грмежи, ветер и појава на град, апелираме до сите граѓани да не ги паркираат возилата под високите дрвја за да се избегнат несакани штети.

Денес нашите теренски екипи сѐ уште интензивно работат на расчистување на паднатите гранки и дрвја од невремето кое завчера го зафати Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО