Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

(ФОТО, ВИДЕО) Невреме создаде невиден хаос: Реки се излеаја, одрони, делови од патот поплавени, реагираа пожарникарите, страшно невреме во Србија

-Реклама-

(ФОТО, ВИДЕО) Невреме создаде невиден хаос:

Реклама

Силното невреме кое попладнето го зафати регионот на Ужице предизвика колапс на главниот пат Ужице — Пожега.

-Реклама-

– На коловозот владее вистински хаос, се излеаја поројни потоци. До почетокот на свлечиштето, на пат се огромно количество кал и карпи. Делови од патот се поплавени, едвај е прооден – изјави за „Рина“ Петар Станковиќ, кој беше на местото на настанот.

-Реклама-

Очекуваме да излезат на терен надлежните патни екипи, за да се санираат штетите од невремето во Србија. На територијата на Ужице веќе реагираа екипи од пожарникари и спасувачи.

Пожарникарите од Ужице интервенирале во Забучје каде дрво паднало на коловозот. Многу невремето ниту денеска не ги заобиколи другите делови на Србија. Во областа на Ваљево, градот предизвика значителна штета.

Торнадо во Ужице
Започна предвиденото невреме во Србија, а први беа погодени Ваљево и Ужице, поради што Ужице го зафати торнадо, а Ваљево градот.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ФОТО, ВИДЕО) Невреме создаде невиден хаос: Реки се излеаја, одрони, делови од патот поплавени, реагираа пожарникарите, страшно невреме во Србија

-Реклама-

(ФОТО, ВИДЕО) Невреме создаде невиден хаос:

Реклама

Силното невреме кое попладнето го зафати регионот на Ужице предизвика колапс на главниот пат Ужице — Пожега.

– На коловозот владее вистински хаос, се излеаја поројни потоци. До почетокот на свлечиштето, на пат се огромно количество кал и карпи. Делови од патот се поплавени, едвај е прооден – изјави за „Рина“ Петар Станковиќ, кој беше на местото на настанот.

Очекуваме да излезат на терен надлежните патни екипи, за да се санираат штетите од невремето во Србија. На територијата на Ужице веќе реагираа екипи од пожарникари и спасувачи.

Пожарникарите од Ужице интервенирале во Забучје каде дрво паднало на коловозот. Многу невремето ниту денеска не ги заобиколи другите делови на Србија. Во областа на Ваљево, градот предизвика значителна штета.

Торнадо во Ужице
Започна предвиденото невреме во Србија, а први беа погодени Ваљево и Ужице, поради што Ужице го зафати торнадо, а Ваљево градот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО