Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

Тешка сообраќајна несреќа во Македонија во судар помеѓу автомобил и товарно возило, млада девојка е тешко повредена

-Реклама-

На 24.06.2024 во 11.25 часот во Полициската станица Демир Хисар, било пријавено дека на место викано „Чагор“:

Реклама

Се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „сканиа“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Р.М.(71) од Прилеп.

-Реклама-

И патничко возило „тојота“ со битолски регистарски ознаки, управувано од М.Т.(22) од Демир Хисар, информира МВР.

-Реклама-

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила М.Т., констатирани во Клиничката болница Битола.

Извршен бил увид од увидна екипа на ОВР Демир Хисар.

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Тешка сообраќајна несреќа во Македонија во судар помеѓу автомобил и товарно возило, млада девојка е тешко повредена

-Реклама-

На 24.06.2024 во 11.25 часот во Полициската станица Демир Хисар, било пријавено дека на место викано „Чагор“:

Реклама

Се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „сканиа“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Р.М.(71) од Прилеп.

И патничко возило „тојота“ со битолски регистарски ознаки, управувано од М.Т.(22) од Демир Хисар, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила М.Т., констатирани во Клиничката болница Битола.

Извршен бил увид од увидна екипа на ОВР Демир Хисар.

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО