Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

Репрезентативци на Србија во бунт против селекторот Пикси

-Реклама-

Неполни 12 часа по елиминацијата на репрезентацијата на Србија од Европското првенство, српските таблоиди јавуваат за бунт во редовите на тимот против селекторот Драган Стојковиќ Пикси.

Реклама

Извори од медиумите во Србија тврдат дека познатите играчи како Душан Тадиќ, Александар Митровиќ и браќата Милинковиќ-Савиќ изразиле незадоволство и отворено го критикувале стилот на водење на селекторот.

-Реклама-

Според објавите, Тадиќ бил особено разочаран од одлуката да не започне како стартер во клучните натпревари, што дополнително го загорчило неговиот став. Митровиќ, од своја страна, изразил фрустрации поради недостаток на ефективност во нападот и тактичките одлуки на селекторот.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Репрезентативци на Србија во бунт против селекторот Пикси

-Реклама-

Неполни 12 часа по елиминацијата на репрезентацијата на Србија од Европското првенство, српските таблоиди јавуваат за бунт во редовите на тимот против селекторот Драган Стојковиќ Пикси.

Реклама

Извори од медиумите во Србија тврдат дека познатите играчи како Душан Тадиќ, Александар Митровиќ и браќата Милинковиќ-Савиќ изразиле незадоволство и отворено го критикувале стилот на водење на селекторот.

Според објавите, Тадиќ бил особено разочаран од одлуката да не започне како стартер во клучните натпревари, што дополнително го загорчило неговиот став. Митровиќ, од своја страна, изразил фрустрации поради недостаток на ефективност во нападот и тактичките одлуки на селекторот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО