Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

Лукаку се договори со Милан

-Реклама-

Според италијанските медиуми, Милан е веќе во преговори со челниците на Челси за трансфер.

Реклама

Милан сака да го доведе Белгиецот на позајмица со право на откуп, а самиот Лукаку дал зелено светло на трансферот.

-Реклама-

Лукаку минатата сезона ја помина на позајмица во Рома, а претходно во два наврати беше член на Интер, па трансфер во градскиот ривал сигурно ќе ги налути „нероаѕурите“.

-Реклама-

ПОВРЗАНИ ТЕМИ

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Лукаку се договори со Милан

-Реклама-

Според италијанските медиуми, Милан е веќе во преговори со челниците на Челси за трансфер.

Реклама

Милан сака да го доведе Белгиецот на позајмица со право на откуп, а самиот Лукаку дал зелено светло на трансферот.

Лукаку минатата сезона ја помина на позајмица во Рома, а претходно во два наврати беше член на Интер, па трансфер во градскиот ривал сигурно ќе ги налути „нероаѕурите“.

ПОВРЗАНИ ТЕМИ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО