Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

ОВА Е МЛАДИОТ СТЕФАН КОЈ ЗАГИНА ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА: Моторот му бил прва љубов, еве како дошло до несреќата кај Копаоник

-Реклама-

Стефан Стојановиќ (30), познат по прекарот Џаџа од Грделица кај Лесковац, загина вчера во страшна сообраќајна несреќа кога се враќал од Копаоник со своите пријатели моторџии.

Реклама

Според информациите, несреќата во Југмедија се случила вчера попладне кога во овој дел на Србија имало силно невреме. Несреќата се случила на автопатот кај Дољевац.

-Реклама-

-Инаку, Стојановиќ, долгогодишен моторџија и познат сопственик на кафуле во Грделица, вчера со пријателите се возел до планината Копаоник, а несреќата се случила на враќање. Невремето што се случи вчера изгледаше многу страшно и најдобро решение за моторџиите било да застанат на страна и да се тргнат од патот – наведува соговорникот и додава дека пријателите на Стојановиќ го направиле токму тоа.

-Реклама-

– За жал, Стојановиќ не го направи тоа и покрај сите убедувања на неговите пријатели да чекаат да помине невремето.

Како што информира денеска полицијата, мотоциклистот бил повреден кога паднал од мотоциклот, по што со комбе го прегазил Д.Ѓ (38) од околината на Житораѓа.

-Д. Ѓ. му е одреден притвор до 48 часа поради сомнение дека сторил тешко кривично дело против безбедноста на јавниот сообраќај – соопштија од МУП.
И
На социјалните мрежи пријателите се збогуваат со моторџијата со трогателни пораки, а на неговиот профил може да се видат бројни фотографии кои покажуваат дека е голем вљубеник во моторите.

(Курир.рс – Југмедиа)

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ОВА Е МЛАДИОТ СТЕФАН КОЈ ЗАГИНА ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА: Моторот му бил прва љубов, еве како дошло до несреќата кај Копаоник

-Реклама-

Стефан Стојановиќ (30), познат по прекарот Џаџа од Грделица кај Лесковац, загина вчера во страшна сообраќајна несреќа кога се враќал од Копаоник со своите пријатели моторџии.

Реклама

Според информациите, несреќата во Југмедија се случила вчера попладне кога во овој дел на Србија имало силно невреме. Несреќата се случила на автопатот кај Дољевац.

-Инаку, Стојановиќ, долгогодишен моторџија и познат сопственик на кафуле во Грделица, вчера со пријателите се возел до планината Копаоник, а несреќата се случила на враќање. Невремето што се случи вчера изгледаше многу страшно и најдобро решение за моторџиите било да застанат на страна и да се тргнат од патот – наведува соговорникот и додава дека пријателите на Стојановиќ го направиле токму тоа.

– За жал, Стојановиќ не го направи тоа и покрај сите убедувања на неговите пријатели да чекаат да помине невремето.

Како што информира денеска полицијата, мотоциклистот бил повреден кога паднал од мотоциклот, по што со комбе го прегазил Д.Ѓ (38) од околината на Житораѓа.

-Д. Ѓ. му е одреден притвор до 48 часа поради сомнение дека сторил тешко кривично дело против безбедноста на јавниот сообраќај – соопштија од МУП.
И
На социјалните мрежи пријателите се збогуваат со моторџијата со трогателни пораки, а на неговиот профил може да се видат бројни фотографии кои покажуваат дека е голем вљубеник во моторите.

(Курир.рс – Југмедиа)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО