Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

МВР приведе бегалец од затвор

-Реклама-

Денеска (27.06.2024) во Скопје од страна на полициски службеници од ПС Центар е лишен од слобода А.С. (26) од Скопје, кој бил баран со потерница по наредба на Основен кривичен суд, поради бегство од КПУ Идризово. А.С. бил осуден на казна затвор од пет години и осум месеци по чл.236 од КЗ. Тој ќе биде предаден на надлежната казнено поправна установа.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

МВР приведе бегалец од затвор

-Реклама-

Денеска (27.06.2024) во Скопје од страна на полициски службеници од ПС Центар е лишен од слобода А.С. (26) од Скопје, кој бил баран со потерница по наредба на Основен кривичен суд, поради бегство од КПУ Идризово. А.С. бил осуден на казна затвор од пет години и осум месеци по чл.236 од КЗ. Тој ќе биде предаден на надлежната казнено поправна установа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО