Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

Повторно силно НЕВРЕМЕ во Скопје во моментов, ветер и град во овие делови

-Реклама-

Како што објави метеорологот Славчо Попоски повторно го зафати Скопје силно невреме.

Реклама

Град, дожд и силен ветер беше дел од невремето.

-Реклама-

Од Центарот за управување со кризи информираат дека добиле пријави и известувања за паднати и навалени дрва.

-Реклама-

Исто како и скршени гранки, скинати проводници, навалени бандери и други проблеми со електрични, интернет и телефонски кабли.

Времето се очекува да се стаблизира за викендов.

Погледнете:

https://www.facebook.com/share/v/ur1SBF9AhzM8pMv6/?mibextid=w8EBqM

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Повторно силно НЕВРЕМЕ во Скопје во моментов, ветер и град во овие делови

-Реклама-

Како што објави метеорологот Славчо Попоски повторно го зафати Скопје силно невреме.

Реклама

Град, дожд и силен ветер беше дел од невремето.

Од Центарот за управување со кризи информираат дека добиле пријави и известувања за паднати и навалени дрва.

Исто како и скршени гранки, скинати проводници, навалени бандери и други проблеми со електрични, интернет и телефонски кабли.

Времето се очекува да се стаблизира за викендов.

Погледнете:

https://www.facebook.com/share/v/ur1SBF9AhzM8pMv6/?mibextid=w8EBqM

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО