Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

За викендот стабилно и топло – од вторник нова тура дожд и невреме

-Реклама-

За време на викендот и во понеделник времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност.

Реклама

Дневните температури насекаде ќе бидат над 30 степени.

-Реклама-

Во вторник се очекува повторно дестабилизирање на времето со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

За викендот стабилно и топло – од вторник нова тура дожд и невреме

-Реклама-

За време на викендот и во понеделник времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност.

Реклама

Дневните температури насекаде ќе бидат над 30 степени.

Во вторник се очекува повторно дестабилизирање на времето со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО