Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

Пожар во Македонија, се шири кон две села

-Реклама-

Пожарот на отворено кој вчера попладне започна на територијата на општина Василево се уште е активен, се разгорува и се приближи во непосредна близина на с. Сушево, а се шири и кон с. Злеово, соопшти Центарот за управување со кризи.

Реклама

Оттаму додаваат дека за гаснење се подготвува еден полициски хеликоптер кој ќе полета набргу.

-Реклама-

На терен се екипи на струмичката територијална противпожарна единица.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Пожар во Македонија, се шири кон две села

-Реклама-

Пожарот на отворено кој вчера попладне започна на територијата на општина Василево се уште е активен, се разгорува и се приближи во непосредна близина на с. Сушево, а се шири и кон с. Злеово, соопшти Центарот за управување со кризи.

Реклама

Оттаму додаваат дека за гаснење се подготвува еден полициски хеликоптер кој ќе полета набргу.

На терен се екипи на струмичката територијална противпожарна единица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО