Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

Приведени се девет лица за питачење и малтретирање на дете

-Реклама-

Вчера во времето од 16.00 до 20.00 часот од страна на полициски службеници од СВР Скопје постапено е по план за сузбивање на питачење на подрачјето на Центар и Бит Пазар и притоа се затекнати вкупно 11 лица од кои девет се приведени за сторен прекршок по чл.24 од ЗППЈРМ (питачење), а двајца биле лишени од слобода во полициска станица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело запуштање и малтретирање на дете по чл.201 од КЗ на РСМ.

Реклама

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Приведени се девет лица за питачење и малтретирање на дете

-Реклама-

Вчера во времето од 16.00 до 20.00 часот од страна на полициски службеници од СВР Скопје постапено е по план за сузбивање на питачење на подрачјето на Центар и Бит Пазар и притоа се затекнати вкупно 11 лица од кои девет се приведени за сторен прекршок по чл.24 од ЗППЈРМ (питачење), а двајца биле лишени од слобода во полициска станица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело запуштање и малтретирање на дете по чл.201 од КЗ на РСМ.

Реклама

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО