Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

Настана пожар во уште една коцкарница

-Реклама-

МВР објави дека е подметнат пожар пред обложувалница од засега непознати две лица.

Реклама

„Денеска (01.07.2024) во 03.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Гази Баба од страна на две лица бил предизвикан пожар на надворешниот дел од спортска обложувалница“, запишано е во полицискиот билтен.

-Реклама-

Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од Бригадата за противпожарна заштита Скопје.

-Реклама-

Полициски службеници од СВР Скопје излегле на местото на настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Настанот потсетува на претходните два инциденти од незадоволни обложувачи во Битола. Неодамна разочаран играч запали казино а потоа друг, со трактор направи сериозни оштетувања на друго казино.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Настана пожар во уште една коцкарница

-Реклама-

МВР објави дека е подметнат пожар пред обложувалница од засега непознати две лица.

Реклама

„Денеска (01.07.2024) во 03.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Гази Баба од страна на две лица бил предизвикан пожар на надворешниот дел од спортска обложувалница“, запишано е во полицискиот билтен.

Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од Бригадата за противпожарна заштита Скопје.

Полициски службеници од СВР Скопје излегле на местото на настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Настанот потсетува на претходните два инциденти од незадоволни обложувачи во Битола. Неодамна разочаран играч запали казино а потоа друг, со трактор направи сериозни оштетувања на друго казино.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО