Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

Приведен разбојник, осуден на шестгодишна казна затвор

-Реклама-

На 01.07.2024 година во 14.20 часот, полициски службеници од СВР Охрид го приведоа В.Д.(30) од Охрид. Тој е лишен од слобода по писмена наредба од Основниот суд во Охрид со која се бара за издржување затворска казна од шест години за сторено кривично дело „разбојништво“, по што е спроведен во Казнено- поправната установа „Затвор Прилеп“.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Приведен разбојник, осуден на шестгодишна казна затвор

-Реклама-

На 01.07.2024 година во 14.20 часот, полициски службеници од СВР Охрид го приведоа В.Д.(30) од Охрид. Тој е лишен од слобода по писмена наредба од Основниот суд во Охрид со која се бара за издржување затворска казна од шест години за сторено кривично дело „разбојништво“, по што е спроведен во Казнено- поправната установа „Затвор Прилеп“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО