Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

Падна дрво врз жена и ја повреди во центарот на Скопје

-Реклама-

Невреме доаѓа во Скопје, а во моментов има силен ветер кој дува со голема брзина, што придонесе да паднат неколку дрва.

Реклама

Во центарот на Скопје на булеварот Климент Охридски во близина на Европскиот универзитет, дрво падна врз жена. Пристигна и брза помош, и жената е пренесена на Клиника.

-Реклама-

Забележани се и неколку паднати дрва низ главниот град. Се очекуваат и врнежи од дожд и град во Скопје.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Падна дрво врз жена и ја повреди во центарот на Скопје

-Реклама-

Невреме доаѓа во Скопје, а во моментов има силен ветер кој дува со голема брзина, што придонесе да паднат неколку дрва.

Реклама

Во центарот на Скопје на булеварот Климент Охридски во близина на Европскиот универзитет, дрво падна врз жена. Пристигна и брза помош, и жената е пренесена на Клиника.

Забележани се и неколку паднати дрва низ главниот град. Се очекуваат и врнежи од дожд и град во Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО