Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

Месечен хороскоп за јули 2024

-Реклама-

Општо земено, вие сте одличен соговорник, Близнаци, но вашите зборови навистина ќе течат овој месец – затоа погрижете се да зборувате со намера. Зборливиот Меркур и страсната Венера влегуваат во вашата трета куќа на умот и комуникацијата на почетокот на месецот, што резултира со некои навистина шарени разговори. Потоа, кога Марс ќе влезе во вашиот знак на 20 јули, ќе најдете самодоверба да ги претворите вашите зборови во дело. Сега е вистинското време да се вклучите во сите идеи што ги презентиравте во првиот дел од месецот. Одвојте време за да бидете свесни и размислете за снимање на вашите мисли и впечатоци за целосно искористување на овој експресивен период.

Реклама

Овен

-Реклама-

Овој месец ќе се чувствувате поинтроспективно од вообичаено, ќе ви бидат дадени многу можности за личен раст. Марс влегува во Близнаци, активирајќи ја вашата трета куќа на умот и социјалните активности. Ова ќе ви помогне подобро да воспоставите врска со луѓето околу вас и со себе. Хирон ја започнува својата ретроградна фаза во вашиот знак на 26 јули; Одвојте време да ги отстраните емоционалните блокови или несигурностите што ги носите од минатото, а потоа пуштете ги. За огнена личност како вас, важно е повремено да поминувате време сами со вашите мисли, но обидете се да не се изгубите премногу во сопствената глава. Ако се чувствувате преоптоварено, погледнете неколку сезонски цвеќиња.

-Реклама-

Бик

Овој месец е поврзан со семејството кога станува збор за вас Бикови. Венера и Меркур влегуваат во вашата четврта куќа на домот и основата, па можеби ќе сакате да ги видите вашите сакани или да ја романтизирате иднината со нив. Поминувањето време со вашето избрано семејство е форма на грижа за себе и може да биде освежувачки да направите нешто убаво со нив, како готвење или одење на плажа. На крајот на краиштата, патувањето на плажа може да биде токму она што ви треба кога полната Месечина во нејзиниот земјен знак Јарец ќе ја осветли вашата деветта куќа на патување подоцна овој месец. Промената на околината заедно со вашите омилени луѓе е совршен рецепт за среќа.

Близнаци

Општо земено, вие сте одличен соговорник, Близнаци, но вашите зборови навистина ќе течат овој месец – затоа погрижете се да зборувате со намера. Зборливиот Меркур и страсната Венера влегуваат во вашата трета куќа на умот и комуникацијата на почетокот на месецот, што резултира со некои навистина шарени разговори. Потоа, кога Марс ќе влезе во вашиот знак на 20 јули, ќе најдете самодоверба да ги претворите вашите зборови во дело. Сега е вистинското време да се вклучите во сите идеи што ги презентиравте во првиот дел од месецот. Одвојте време за да бидете свесни и размислете за снимање на вашите мисли и впечатоци за целосно искористување на овој експресивен период.

Рак

Среќен роденден Рак! Овој месец за вас е месец на проширување. Додека уживате во топлината на вашето сончево враќање, ќе има и млада месечина во вашиот знак на 5 јули, што ќе се чувствува како нов почеток во начинот на кој се изразувате. Меркур и Венера ќе бидат во втората куќа на материјалните поседи и секојдневните рутини, така што ќе се чувствувате сигурни во вашите финансии. Со силна основа и моќно ресетирање на Месечината, овој месец може да биде пресуден момент за вас – се додека изберете да ја прифатите енергијата што се појавува. Предизвикајте се надвор од вашата комфорна зона со тоа што ќе ги поканите пријателите да погледнат некои забавни настани низ градот.

Лав

Секогаш си сила, Лав, но овој месец навистина ќе бидеш во својот елемент. Со Меркур и Венера на ваша страна од почетокот на месецот, ќе се чувствувате доволно сигурни за да зачекорите напред и да ја кажете својата вистина. Полната месечина на 21-ви ја осветлува вашата шеста куќа на здравјето и организацијата, овозможувајќи ви да направите значајно расчистување – токму на време за вашата сезона. Додека се движите напред напојувани од енергијата на вашето сончево враќање, важно е да најдете време за грижа за себе и интроспекција.

Девица

Овој месец ќе доживеете личен раст, Девица. Со влегувањето на Меркур и Венера во вашата дванаесетта куќа на лекување и духовност, природно ќе се свртите кон вашиот внатрешен свет во текот на првиот дел од месецот. На 21 јули, полната Месечина во поврзаниот Јарец ја осветлува вашата трета куќа на комуникацијата и умот; дополнително, комуникациската планета Меркур влегува во вашиот знак на 25 јули. Целата внатрешна работа што сте ја направиле во текот на овој месец ќе се манифестира природно, правејќи да се чувствувате во друштво на другите. Искористете ја оваа вкоренета енергија забавувајќи се со пријателите, како на пример посета на претстојна уметничка изложба.

Вага

Кажете „да“ на работите што ги сакате овој месец, Вага. Со влегувањето на Меркур и Венера во вашата единаесетта куќа на надежите, желбите и социјалната свест, повеќе од вообичаено ќе сонувате за иднината и ќе можете добро да соработувате со другите. Додека акционата планета Марс влегува во другиот воздушен знак Близнаци на 20 јули, истакнувајќи ја вашата деветта куќа на патувањето и високото образование, можеби ќе бидете инспирирани да се впуштите во авантура и како резултат да стекнете нови филозофски сознанија. Размислете да одите на еднодневно патување кога имате бесплатен викенд.

Скорпија

Како што поминувате низ сезоната на Рак, дозволете си да ги изразите своите желби, како на професионален, така и во личен живот. Меркур и Венера влегуваат во вашата десетта куќа на кариерата и структурата на почетокот на месецот, со што ќе ви биде полесно да го визуелизирате успехот на сите претстојни цели и проекти. Полната месечина подоцна овој месец ќе ја осветли вашата трета куќа на умот; време е за интроспекција и ослободување од секакви мисловни заплетки што ве кочат. Ако сметате дека премногу размислувате, дајте си излез со разговор со пријателите на кафе или пишување дневник.

Стрелец

Овој месец ќе се чувствувате уште пошироко и посоцијално од вообичаено, Стрелец. Обично гравитирате кон спонтаност, но со влегувањето на Венера и Меркур во вашата деветта куќа на патувањето и филозофијата, уште повеќе сте склони да скокате во воз или да летате на импулс. Како што Марс влегува во друштвените Близнаци на 20 јули, активирајќи ја вашата седма куќа на меѓучовечките односи, вие природно ќе се трудите да се поврзете. Споделете ги вашите неодамнешни авантури со луѓето околу вас – или уште подобро, понесете ги заедно.

Јарец

Ова е месец на размислување за вас. Размислете како се однесувате со луѓето околу вас. Со оглед на тоа што Меркур и Венера ја истакнуваат вашата осма куќа на заеднички финансии и интимност, почетокот на месецот е време кога може да доживеете некои откритија за тоа како се поврзувате со најважните луѓе во вашиот живот. Подоцна овој месец, ретроградниот Хирон во вашата четврта куќа на семејството може да предизвика потреба за темелно исцелување; најдете време да разговарате со саканите, можеби за вкусен оброк.

Водолија

Овој месец се чувствувате романтично, Водолија, затоа не воздржувајте се да ја изразите љубовта што ја носите во себе. Со Меркур и Венера кои влегуваат во вашата седма куќа на партнерствата, а Марс влегува во петтата куќа на романтиката и играта, можеби ќе бидете изненадени колку се чувствувате флертувачки. Изведете ја вашата посебна личност (или личноста што сакате да ја направите посебна) на состанок и бидете креативни во врска со тоа. Консултирајте го нашиот водич за запознавање во Токио ако ви треба инспирација.

Риби

Уживајте во остатокот од сезоната на Рак, вашиот другар знак, прифаќајќи ги вашите природни склоности кон уметност и креативност. Младата месечина во Рак на 5 јули ја истакнува вашата петта куќа на креативноста и детскиот дух. Дозволете си да бидете смешни ако ситуацијата е таква. Направете нешто што ве правело среќни како дете, како на пример да присуствувате на аниме настан посветен на вашето омилено шоу од детството.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Месечен хороскоп за јули 2024

-Реклама-

Општо земено, вие сте одличен соговорник, Близнаци, но вашите зборови навистина ќе течат овој месец – затоа погрижете се да зборувате со намера. Зборливиот Меркур и страсната Венера влегуваат во вашата трета куќа на умот и комуникацијата на почетокот на месецот, што резултира со некои навистина шарени разговори. Потоа, кога Марс ќе влезе во вашиот знак на 20 јули, ќе најдете самодоверба да ги претворите вашите зборови во дело. Сега е вистинското време да се вклучите во сите идеи што ги презентиравте во првиот дел од месецот. Одвојте време за да бидете свесни и размислете за снимање на вашите мисли и впечатоци за целосно искористување на овој експресивен период.

Реклама

Овен

Овој месец ќе се чувствувате поинтроспективно од вообичаено, ќе ви бидат дадени многу можности за личен раст. Марс влегува во Близнаци, активирајќи ја вашата трета куќа на умот и социјалните активности. Ова ќе ви помогне подобро да воспоставите врска со луѓето околу вас и со себе. Хирон ја започнува својата ретроградна фаза во вашиот знак на 26 јули; Одвојте време да ги отстраните емоционалните блокови или несигурностите што ги носите од минатото, а потоа пуштете ги. За огнена личност како вас, важно е повремено да поминувате време сами со вашите мисли, но обидете се да не се изгубите премногу во сопствената глава. Ако се чувствувате преоптоварено, погледнете неколку сезонски цвеќиња.

Бик

Овој месец е поврзан со семејството кога станува збор за вас Бикови. Венера и Меркур влегуваат во вашата четврта куќа на домот и основата, па можеби ќе сакате да ги видите вашите сакани или да ја романтизирате иднината со нив. Поминувањето време со вашето избрано семејство е форма на грижа за себе и може да биде освежувачки да направите нешто убаво со нив, како готвење или одење на плажа. На крајот на краиштата, патувањето на плажа може да биде токму она што ви треба кога полната Месечина во нејзиниот земјен знак Јарец ќе ја осветли вашата деветта куќа на патување подоцна овој месец. Промената на околината заедно со вашите омилени луѓе е совршен рецепт за среќа.

Близнаци

Општо земено, вие сте одличен соговорник, Близнаци, но вашите зборови навистина ќе течат овој месец – затоа погрижете се да зборувате со намера. Зборливиот Меркур и страсната Венера влегуваат во вашата трета куќа на умот и комуникацијата на почетокот на месецот, што резултира со некои навистина шарени разговори. Потоа, кога Марс ќе влезе во вашиот знак на 20 јули, ќе најдете самодоверба да ги претворите вашите зборови во дело. Сега е вистинското време да се вклучите во сите идеи што ги презентиравте во првиот дел од месецот. Одвојте време за да бидете свесни и размислете за снимање на вашите мисли и впечатоци за целосно искористување на овој експресивен период.

Рак

Среќен роденден Рак! Овој месец за вас е месец на проширување. Додека уживате во топлината на вашето сончево враќање, ќе има и млада месечина во вашиот знак на 5 јули, што ќе се чувствува како нов почеток во начинот на кој се изразувате. Меркур и Венера ќе бидат во втората куќа на материјалните поседи и секојдневните рутини, така што ќе се чувствувате сигурни во вашите финансии. Со силна основа и моќно ресетирање на Месечината, овој месец може да биде пресуден момент за вас – се додека изберете да ја прифатите енергијата што се појавува. Предизвикајте се надвор од вашата комфорна зона со тоа што ќе ги поканите пријателите да погледнат некои забавни настани низ градот.

Лав

Секогаш си сила, Лав, но овој месец навистина ќе бидеш во својот елемент. Со Меркур и Венера на ваша страна од почетокот на месецот, ќе се чувствувате доволно сигурни за да зачекорите напред и да ја кажете својата вистина. Полната месечина на 21-ви ја осветлува вашата шеста куќа на здравјето и организацијата, овозможувајќи ви да направите значајно расчистување – токму на време за вашата сезона. Додека се движите напред напојувани од енергијата на вашето сончево враќање, важно е да најдете време за грижа за себе и интроспекција.

Девица

Овој месец ќе доживеете личен раст, Девица. Со влегувањето на Меркур и Венера во вашата дванаесетта куќа на лекување и духовност, природно ќе се свртите кон вашиот внатрешен свет во текот на првиот дел од месецот. На 21 јули, полната Месечина во поврзаниот Јарец ја осветлува вашата трета куќа на комуникацијата и умот; дополнително, комуникациската планета Меркур влегува во вашиот знак на 25 јули. Целата внатрешна работа што сте ја направиле во текот на овој месец ќе се манифестира природно, правејќи да се чувствувате во друштво на другите. Искористете ја оваа вкоренета енергија забавувајќи се со пријателите, како на пример посета на претстојна уметничка изложба.

Вага

Кажете „да“ на работите што ги сакате овој месец, Вага. Со влегувањето на Меркур и Венера во вашата единаесетта куќа на надежите, желбите и социјалната свест, повеќе од вообичаено ќе сонувате за иднината и ќе можете добро да соработувате со другите. Додека акционата планета Марс влегува во другиот воздушен знак Близнаци на 20 јули, истакнувајќи ја вашата деветта куќа на патувањето и високото образование, можеби ќе бидете инспирирани да се впуштите во авантура и како резултат да стекнете нови филозофски сознанија. Размислете да одите на еднодневно патување кога имате бесплатен викенд.

Скорпија

Како што поминувате низ сезоната на Рак, дозволете си да ги изразите своите желби, како на професионален, така и во личен живот. Меркур и Венера влегуваат во вашата десетта куќа на кариерата и структурата на почетокот на месецот, со што ќе ви биде полесно да го визуелизирате успехот на сите претстојни цели и проекти. Полната месечина подоцна овој месец ќе ја осветли вашата трета куќа на умот; време е за интроспекција и ослободување од секакви мисловни заплетки што ве кочат. Ако сметате дека премногу размислувате, дајте си излез со разговор со пријателите на кафе или пишување дневник.

Стрелец

Овој месец ќе се чувствувате уште пошироко и посоцијално од вообичаено, Стрелец. Обично гравитирате кон спонтаност, но со влегувањето на Венера и Меркур во вашата деветта куќа на патувањето и филозофијата, уште повеќе сте склони да скокате во воз или да летате на импулс. Како што Марс влегува во друштвените Близнаци на 20 јули, активирајќи ја вашата седма куќа на меѓучовечките односи, вие природно ќе се трудите да се поврзете. Споделете ги вашите неодамнешни авантури со луѓето околу вас – или уште подобро, понесете ги заедно.

Јарец

Ова е месец на размислување за вас. Размислете како се однесувате со луѓето околу вас. Со оглед на тоа што Меркур и Венера ја истакнуваат вашата осма куќа на заеднички финансии и интимност, почетокот на месецот е време кога може да доживеете некои откритија за тоа како се поврзувате со најважните луѓе во вашиот живот. Подоцна овој месец, ретроградниот Хирон во вашата четврта куќа на семејството може да предизвика потреба за темелно исцелување; најдете време да разговарате со саканите, можеби за вкусен оброк.

Водолија

Овој месец се чувствувате романтично, Водолија, затоа не воздржувајте се да ја изразите љубовта што ја носите во себе. Со Меркур и Венера кои влегуваат во вашата седма куќа на партнерствата, а Марс влегува во петтата куќа на романтиката и играта, можеби ќе бидете изненадени колку се чувствувате флертувачки. Изведете ја вашата посебна личност (или личноста што сакате да ја направите посебна) на состанок и бидете креативни во врска со тоа. Консултирајте го нашиот водич за запознавање во Токио ако ви треба инспирација.

Риби

Уживајте во остатокот од сезоната на Рак, вашиот другар знак, прифаќајќи ги вашите природни склоности кон уметност и креативност. Младата месечина во Рак на 5 јули ја истакнува вашата петта куќа на креативноста и детскиот дух. Дозволете си да бидете смешни ако ситуацијата е таква. Направете нешто што ве правело среќни како дете, како на пример да присуствувате на аниме настан посветен на вашето омилено шоу од детството.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО