Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

СОПАТНИК ТЕШКО ПОВРЕДЕН: Тинејџери со автомобил удриле во заштитна ограда, па во паркиран автомобил

-Реклама-

Денеска во 01.50 часот во СВР Штип било пријавено дека на ул.„Лески“ во Штип патничко возило „цитроен ц3“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Г.С.(18) од Штип, излетало од коловозот и удрило во заштитна ограда, па во паркирано патничко возило „волво“ со штипски регистарски ознаки, сопственост на правно лице, информира МВР.

Реклама

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот Б.Д.(18) од Штип, констатирани во Клиничката болница Штип.

-Реклама-

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

СОПАТНИК ТЕШКО ПОВРЕДЕН: Тинејџери со автомобил удриле во заштитна ограда, па во паркиран автомобил

-Реклама-

Денеска во 01.50 часот во СВР Штип било пријавено дека на ул.„Лески“ во Штип патничко возило „цитроен ц3“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Г.С.(18) од Штип, излетало од коловозот и удрило во заштитна ограда, па во паркирано патничко возило „волво“ со штипски регистарски ознаки, сопственост на правно лице, информира МВР.

Реклама

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот Б.Д.(18) од Штип, констатирани во Клиничката болница Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО