Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

Приведен крадец, фатен на дело

-Реклама-

На 03.07.2024 во 23.50 часот полициски службеници од СВР Тетово во тетовски Порој го привеле А.К.(38) од истото село, кој бил затекнат при обид да изврши кривично дело тешка кражба, информира МВР.

Реклама

Тој е задржан во полициска станица за понатамошна постапка и по документирање на случајот против него ќе следува соодветен поднесок.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Приведен крадец, фатен на дело

-Реклама-

На 03.07.2024 во 23.50 часот полициски службеници од СВР Тетово во тетовски Порој го привеле А.К.(38) од истото село, кој бил затекнат при обид да изврши кривично дело тешка кражба, информира МВР.

Реклама

Тој е задржан во полициска станица за понатамошна постапка и по документирање на случајот против него ќе следува соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО