Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

Хорор во Хрватска: Мајка си го фрлила бебето во бунар

-Реклама-

Против мајката која во јули минатата година го фрлила своето новороденче во бунар во Перушиќ е поднесено обвинение, извести денеска Жупаниското државно обвинителство во Карловац.

Реклама

„По спроведување на истрага, Жупаниското државно обвинителство во Карловац поднесе обвинителен акт против хрватски државјанин пред Општинскиот суд во Госпиќ за кривично дело убиство од небрежност од член 112, став 2 од Кривичниот законик/11.

-Реклама-

Обвинението ја товари 21-годишната, обвинета дека на 30.07.2023 година на подрачјето на општина Перушиќ поради состојба на тежок психички стрес поради бременост и породување го сторила горенаведеното кривично дело на штета на нејзиното новородено дете“, се наведува во соопштението, пренесува „Вечерњи“.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Хорор во Хрватска: Мајка си го фрлила бебето во бунар

-Реклама-

Против мајката која во јули минатата година го фрлила своето новороденче во бунар во Перушиќ е поднесено обвинение, извести денеска Жупаниското државно обвинителство во Карловац.

Реклама

„По спроведување на истрага, Жупаниското државно обвинителство во Карловац поднесе обвинителен акт против хрватски државјанин пред Општинскиот суд во Госпиќ за кривично дело убиство од небрежност од член 112, став 2 од Кривичниот законик/11.

Обвинението ја товари 21-годишната, обвинета дека на 30.07.2023 година на подрачјето на општина Перушиќ поради состојба на тежок психички стрес поради бременост и породување го сторила горенаведеното кривично дело на штета на нејзиното новородено дете“, се наведува во соопштението, пренесува „Вечерњи“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО