Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

Го вработиле како овчар, а тој им украл 127 овци и ги продал

-Реклама-

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.Ј.(62) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „затајување“.

Реклама

Пријавениот, кој бил ангажиран како овчар од Г.А., во период од 16.06.2024 до 18.06.2024 година со товарно возило во с.Алгуња, натоварил 127 овци, кои ги продавал во Скопје и Тетово.

-Реклама-

Со тоа се стекнал со противправна имотна корист од околу 1.000.000 денари.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Го вработиле како овчар, а тој им украл 127 овци и ги продал

-Реклама-

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.Ј.(62) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „затајување“.

Реклама

Пријавениот, кој бил ангажиран како овчар од Г.А., во период од 16.06.2024 до 18.06.2024 година со товарно возило во с.Алгуња, натоварил 127 овци, кои ги продавал во Скопје и Тетово.

Со тоа се стекнал со противправна имотна корист од околу 1.000.000 денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО