Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

Малолетничка тешко повредена во сообраќајка во Свети Николе

-Реклама-

На 05.07.2024 во 21.10 часот во Полициската станица Свети Николе, било пријавено дека на ул.„Септемвриска“ во Свети Николе се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел“, управувано од П.О.(23) и мотоцикл „шинера“, управуван од малолетничка, двајцата од Свети Николе, а двете возила со светиниколски регистарски ознаки, информира МВР.

Реклама

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила малолетничката, констатирани во Клиничка болница Штип.

-Реклама-

Извршен бил увид од увидна екипа на ОВР Свети Николе.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Малолетничка тешко повредена во сообраќајка во Свети Николе

-Реклама-

На 05.07.2024 во 21.10 часот во Полициската станица Свети Николе, било пријавено дека на ул.„Септемвриска“ во Свети Николе се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел“, управувано од П.О.(23) и мотоцикл „шинера“, управуван од малолетничка, двајцата од Свети Николе, а двете возила со светиниколски регистарски ознаки, информира МВР.

Реклама

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила малолетничката, констатирани во Клиничка болница Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа на ОВР Свети Николе.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО